Isıtma & Soğutma Sistemleri
Isıtma & Soğutma Sistemleri

Isıtma & Soğutma Sistemleri

 

 

 

Isıtma soğutma modern deyimle iklimlendirme tesisatı hayatımızda önemli yer tutmaktadır.

 

Uygun çalışma ve barınma koşullarının en önemli bileşeni kuşkusuz iklimlendirmedir.

 

Farklı ortamlara uygun farklı ısıtma soğutma prosesleri vardır.

 

Örneğin hastanelerde sağlanmaya çalışılan sıcaklık ve nem kontrolu ile birden fazla kişinin çalıştığı bir ofisteki sicaklık ve nem kontrolü birbirinden çok farklı tasarlanmalı ve projelendirilmelidir.

 

Doğru kontrol değerlerini bulmak, yapılan işin verimi için önemli bir önkoşul oluşturmaktadır.

 

Bu noktada Öykü Group size en uygun koşulları oluşturacak bir proses izler ve amacınızı uygun optimum çözümü üretir.

 

İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri olan barınmayı konforlu hale getiren ısı prosesleridir. İnsanlar yaşadıkları yerlerde kendi vucut ısılarına göre olmak istedikleri değişik ortamlar vardır.

 

Örneğin çalışma ortamları 17-18 C iken evinde koltuğunda 22 C de rahat oturmak ister. Sadece insanlar değil, bazı özel uygulamalara tabii yerler de belli bir sicaklıkta tutulması gerekir, örneğin hastanelerde ameliyat odaları, laboratuvarlar, veri işleme merkezleri gibi daha nice ortamlar. Isıtması, soğutması ve nem kontrolü çok önemlidir.

 

Daha açık bir örnek; Hastanelerde ameliyat odaları; burada enfeksiyon riskini azaltmak için hava filtrelenir ve hastanın su kaybını azaltmak için nemlilik kontrol edilir.

 

Sıcaklıklar genellikle konfor bölgesinde olsa da, açık kalp ameliyatı gibi özel uygulamalar düşük sıcaklıklara ihtiyaç duyarken(yaklaşık 18 °C), ve yenidoğan servisleri gibi diğerlerinde görece yüksek sıcaklıklara(yaklaşık28 °C) ihtiyaç vardır. Bizim işimiz kullanım amacına göre çözümler üretmektir. 

 

 

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014
haşhaş ezmesi web tasarım çağrı merkezi crm